• TARİH

  01-11-2017  -  29-04-2018
 • SAAT

  11:00  -  19:00
 • YER

  Antalya Kültür Sanat
 • KONTENJAN

  10 Kişi
 • TELEFON

  +90 242 242 0 257
 • ADRES

  Elmalı Mahallesi Şehit Binbaşı Cengiz Toytunç Caddesi No:60 Muratpaşa | Antalya
A+A-

7 - 12 Yaş Atölyeleri

Tüm 7 - 12 Yaş grubu atölyeler saat 14:30'de başlar. Katılım ücreti 30 TL'dir.

Atölyelere katılım 10 kişi ile sınırlıdır, rezervasyon gerekmektedir. 

Kayıt: 0 242 242 0 257

 

Hafızada Kalanlar

7-12 Yaş

Eğitmen: : Dilek Tuğcu – Recep Güller

Yıldız Moran ruhunu, aklını, kalbini yani kendini katarak görüntünün izini derinleştirerek zamansızlığı yakalamış bir sanatçıdır. Sanatçının “Zamansız Fotoğraflar” sergisinden esinlenerek tasarlanan bu atölyede, sergiyi gezerken manzara ve portre fotoğraflarına odaklanıyoruz. Bu eserlerden hafızamızda kalan sahne ve manzaraları görselleştiriyor, karışık teknikle tuval üzerine kendi zamansız fotoğraflarımızı tasarlıyoruz.

18-31 Mart

 

Gölgeden Resim

7-12 Yaş

Eğitmen: Türkay Ulusoy

Işığı büyük bir ustalıkla kullanan sanatçı Yıldız Moran’ın “Zamansız Fotoğraflar” sergisinden ilhamla ışık ve gölge üzerine sohbet ediyoruz. Sergi turunun ardından atölye çalışmasında Moran’ın fotoğraflarını duvara yansıtıyor ve füzen, kurşun ve tükenmez kalem gibi çeşitli kalemlerle manzara resimleri çiziyoruz.

 

Fotoğraf Zamanı

7-12 yaş

Eğitmen: Kürşad Genç

Yıldız Moran’ın “Zamansız Fotoğraflar” sergisine yönelik kurgulanan bu atölye çalışmasında öncelikle fotoğraf makinesinin keşfini öğreniyoruz. Işık ve kompozisyon gibi konular hakkında bilgi ediniyoruz. Bu bilgiler eşliğinde atölyede kompozisyonlarımızı oluşturup kendi fotoğrafımızı, diğer bir adıyla “otoportremizi” çekiyoruz ve sonrasında portrelerimizin basılmış hallerini görüyoruz.

10-24 Mart

 

Yeniden İnsana

7-12 Yaş

Eğitmen: Muhammet Ali Yılmaz

Çocuklarla “Elinde Işık Parçaları - Türk Resminin Paris Macerası” sergisindeki figüratif katı inceledikten sonra “Pon Art” hava ile kuruyan hamuru kullanarak insan bedeni tasarlıyoruz.

3 Mart Cumartesi

 

Gerçekten Hayale 

Eğitmen: Recep Güller

Çocuklarla “Elinde Işık Parçaları” sergisindeki soyut resimleri inceliyoruz. Atölye çalışmasında ise akrilik boya kullanarak sergide yer alan resimler gibi soyutlaştırmayı deneyimleyip, somut bir nesnenin soyutlaşma aşamalarını keşfederek hayal dünyamızı genişletiyoruz.

4 Mart Pazar

 

7 - 12 yaş sanat atölyeleri