• TARİH

  01-11-2017  -  05-08-2018
 • SAAT

  11:00  -  19:00
 • YER

  Antalya Kültür Sanat
 • KONTENJAN

  10 Kişi
 • TELEFON

  +90 242 242 0 257
 • ADRES

  Elmalı Mahallesi Şehit Binbaşı Cengiz Toytunç Caddesi No:60 Muratpaşa | Antalya
A+A-

7 - 12 Yaş Atölyeleri

Tüm 7 - 12 Yaş grubu atölyeler saat 14:30'de başlar. Katılım ücreti 30 TL'dir.

Atölyelere katılım 10 kişi ile sınırlıdır, rezervasyon gerekmektedir. 

Kayıt: 0 242 242 0 257

 

Kilden Maskem

Tiyatro oyunu hazırlayıp, sahnelemek Köy Enstitüleri öğrencilerinin vazgeçilmez etkinliklerden biriydi. Biz de geçmiş yıllardaki öğrencilerden ilham alarak kil ile tiyatro maskelerimizi tasarlıyoruz.

Tarih: 13 Mayıs Pazar

 

İpten Bebeğim

Köy Enstitülerinde kullanılan her şeyin öğrenci ve öğretmenlerin kendi üretimleri olması düşüncesinden yola çıkarak ip ve kumaştan oyuncaklarımızı üretmeyi öğreniyoruz.

Tarih: 5 Mayıs Cumartesi

 

Taş Boyama: Köy Manzarası

Köy Enstitüsüleri’nin doğal ortamından ilham alarak, doğada yaşam üzerine düşünüyoruz. Köyde hangi hayvanların yaşadığını, hangi ağaçların, hangi bitkilerin olduğunu hayal ediyoruz. Hayalimizdeki köyü taş boyama tekniği kullanarak resmediyoruz.

Tarih: 6 & 20 Mayıs Pazar

 

Kendim Yapar, Kendim Çalarım

Aksu Köy Enstitüsü’nde her öğrencinin enstrüman çalmasının yanı sıra; yapım ve onarım konusunda da eğitim alıyorlardı. Bu atölye çalışmasında geri dönüşüm malzemeleri kullanarak enstrümanlarımızı tasarlıyoruz

Tarih: 12 Mayıs Cumartesi

 

Tablom Gergefte

Eskiden hemen her evde bulunan, en kıymetli el işleri gergefle işlenirdi. Aksu Köy Enstitüsü’nde de gergefte el işi yapmayı öğrenirlerdi, çocuklarla bu atölyede gergef üzerine kumaş, keçe, düğme gibi çeşitli malzemelerden oda süslerimizi yapıyoruz.

 

Rüzgar Fırıldağım

Türk yazarımız Sabahattin Eyüboğlu’nu tanıyoruz, sergide yer alan kendi üretimi  fırıldağını inceledikten sonra çocuklarla atölyede benzerini üretiyoruz..

Tarih: 27 Mayıs Cumartesi

7 - 12 yaş sanat atölyeleri